Ajankohtaista

Syyskokous

Kuusamon Pallo-Karhut Salibandy ry sääntömääräinen syyskokous 19.12.2017 klo 18.00 Ravintola Talonpöydässä.

Tervetuloa

Puheenjohtaja

Tapaniturnaukseen 12 joukkuetta

Kuusamossa pelataan tuttuun tapaan Tapanina salibandyturnaus. Otteluohjelma on julkaistu ja löytyy Tapahtumat -osiosta ja Facebookista. Turnausta oli pyritty uudistamaan kahden sarjan tapahtumaksi, mutta naiset/sekasarjaan tuli sen verran vähän joukkueita että turnaus pelataan alkuperäisestä suunnitelmasta poiketen yhtenä sarjana.

Turnaukseen osallistuu 12 joukkuetta. Joukkueet on jaettu kolmeen lohkoon. Peliaika on juoksevana 20 minuutti, viimeinen minuutti tehokasta. Otteluaikataulu julkaistaan 18.12.17

Salibandyliiton tervehdys Paka 50 v

Tulospalvelu

Tapaniturnaus 26.12.2019
Saunakiulu - Muussi 3-3
MoVo - Puustamo 3-2
SBT Koottu - Kyrössalmen Pärske 1 - 5
Rattopojat - AC Akkujussit 2 - 3
Saravon Pekka - Saunakiulu 0 -1
Raimo - MoVo 3 -2
Muussi - SBT Koottu 2 - 2
Puustamo - Rattopojat 6 - 1
Kyrössalmen Pärske - Saravon Pekka 1 - 3
AC Akkujussit - Raimo 5 -3
Saunakiulu - SBT Koottu 4 - 0
MoVo - Rattopojat 3 - 3
Saravon Pekka - Muussi 3 -1
Raimo - Puustamo 2 - 0
Kyrössalmen Pärske - Saunakiulu 1 - 4
AC Akkujussit - MoVo 3 - 3
SBT Koottu - Saravon Pekka 1 - 6
Rattopojat - Raimo 3 - 3
Muussi - Kyrössalmen Pärske 2 - 2
Puustamo - AC Akkujussit 2 - 2

Puolivälierät
Saunakiulu - MoVo 3 - 2 RL
Kyrössalmen Pärske - Raimo 1 - 2 RL
Saravon Pekka - Puustamo 2 - 3
AC Akkujussit - Muussi 2 - 1

Finaalin välierät
Saunakiulu - Raimo 4 -3
Puustamo - AC Akkujussit 0 - 5

Pronssiottelu
Puustamo - Raimo 6 - 0

Finaali
Saunakiulu - AC Akkujussit 2 - 1

-------------------

Salibandyn Tapaniturnaus 26.12.2018

Rattopojat   2 - 3  Poca
SB Kukot   0 - 6  Saravon Pekka
Mailapojat   7 - 1  LPS
Sputnik 0 - 1   MoVo
RPK  1 - 3  AC Akkujussit
Rattopojat 1 - 2  Mailapojat
MoVo 6 - 4 SB Kukot
RPK   1 - 2   Raimo
LPS  0 - 0 Poca
Sputnik 1 - 2  Saravon Pekka
AC Akkujussit  4 - 3  Raimo
Poca 4 - 1  Mailapojat
MoVo 3 - 4  Saravon Pekka
LPS 4 - 1 Rattopojat
Sputnik 3 - 1  SB Kukot

Sijoitusottelut
AC Akkujussit  6 - 3  LPS
Poca 1 - 1 Sputnik / RL 2-3
Saravon Pekka 2 - 2  Raimo  / RL 7-6
Mailapojat  0 -0  MoVo 0/ RL 2-1

Välierät
AC Akkujussit  4 - 2  Sputnik
Saravon Pekka  1 - 0  Mailapojat

Finaalit
Pronssiottelu: Sputnik 2  - 2  Mailapojat  /RL 6-3
Finaali: AC Akkujussit  4 - 0  Saravon Pekka

 

Salibandyn pääsiäisturnaus 31.3 2018
Paka B Farssi 1-2
Kuoppelikko Puustamo 1-2
Calix Saravon Pekka 5-3
Puustamo Paka B 0-1
Farssi Kuoppelikko 0-4
Paka B Calix 2-4
Saravon Pekka Puustamo 2-3
Calix Kuoppelikko 3-2
Farssi Saravon Pekka 1-7
Puustamo Calix 5-2
Kuoppelikko Paka B 2-2
Puustamo Farssi 2-1
Saravon Pekka Paka B 7-1
Calix Farssi 2-4
Kuoppelikko Saravon Pekka 0-7
Välierät    
Puustamo Farssi 1-0
Calix Saravon Pekka 1-2
FINAALI    
Puustamo Saravon Pekka 0-4
-------------------- ------------------ --------------
     
Tapaniturnaus 26.12.2017  
     
Lohko A Lohko B Lohko C
1. MoVo 1. Saravon Pekka 1. rattopojat
2. JuKuMa Show 2. calix 2. Mailapojat
3. Sputnik     3. AC Akkujussit 3. Raimo
4. VRK 4. Supernaiset ja miehet 4. Kootut
     
9:00 Sputnik - VRK   3-2
9:25 Saravon Pekka - Supernaiset ja miehet 8- 0
9:50 JuKuMaShow - Sputnik 2 -2
10:15 calix - Saravon Pekka 0-5
10:40 JuKuMaShow - VRK 3-0
11:05 Sputnik - MoVo   1-3
11:30 Supernaiset ja miehet - calix 0-6
11:55 Saravon Pekka - AC Akkujussit 3-1
12:20 Mailapojat - Kootut 4-0
12:45 AC Akkujussit - Supernaiset ja miehet 7-1
13:10 VRK - MoVo   1-6
13:35 Kootut - rattopojat 0-5
14:00 Mailapojat - Raimo 5-1
14:25 JuKuMaShow - MoVo 2-3
14:50 Mailapojat - rattopojat 0-2
15:15 Raimo - Kootut   7-1
15:40 calix - AC Akkujussit 1-0
16:05 rattopojat - Raimo 2-1
     
Sijoitusottelut    
16:45 AC Akkujussit - Raimo 3-4 RL
17:15 MoVo - Sputnik   3-5
17:45 Saravon Pekka - Raimo 3-2
18.15 rattopojat - calix 7-2
18.45 JuKuMa Show- Mailapojat 2-1RL
     
Välierä    
19.15 rattopojat - Sputnik 3-2
19.45 Saravon Pekka - JuKuMa Show 5-0
     
Loppuottelut    
20.20 Sputnik - JuKuMa Show 0-5
20.50 rattopojat - Saravon Pekka 0-2

------------------------------------------------------------------------------

Äitienpäivän turnaus 13.5.2017

9:00        9:25          SARAVON PEKKA  -       PAKA C1         7-2

9:25        9:50          MOVO                 -       SPUTNIK         2-1

9:50        10:15        KERO                  -       MAILAPOJAT    1-6

10:15     10:40        SARAVON PEKKA   -       MOVO             4-2

10:40     11:05        PAKA C1               -       SPUTNIK          2-5

11:05     11:30        MAILAPOJAT         -       CALIX              3-3

11:30     11:55        PAKA C1               -       MOVO             1-2

11:55     12:20        SPUTNIK               -       SARAVON PEKKA   3-3

12:20     12:45        KERO                    -      CALIX            4-2

Välierä 1

 13:00     13:30        A2 MoVo               -    B3 Calix        0-4

13:30     14:00        B2  Kero                -       A3 Sputnik    3-2

Välierä 2

14:10     14:40        B1  Mailapojat        -        voittaja A2-B3 Calix  5-0

14:40     15:10        A1 Saravon Pekka  -        voittaja B2-A3 Kero   2-0

 

15:30     16:00          PRONSSIOTTELU Calix - Kero    9-2

16:00     16:30          LOPPUOTTELU Mailapojat - Saravon Pekka 2-3

 

 

C1 pojat  tulokset 2016-2017

NIII  tulokset 2016-2017

MV tulokset 2016-2017

C -tytöt tulokset 2016-2017

D -pojat tulokset 2016-2017

E -pojat tulokset 2016-2017

E -tytöt tulokset 2016-2017

Tapaniturnaus 26.12.2015

Alkusarja:
08:00 - AC Akkujussit -- Sekajoukkue 11-0
08:25 - Lk Tornberg -- PAU 5-4
08:50 - Sekajoukkue -- Calix 1-5
09:15 - Lk Tornberg -- SBF 1-1
09:40 - MoVo -- Sekajoukkue 9-1
10:05 - Mailapojat -- Lk Tornberg 2-3
10:30 - AC Akkujussit -- Calix 2-3
10:55 - SBF -- Mailapojat 3-5
11:20 - MoVo -- AC Akkujussit 1-4
11:45 - Pelimannit -- Jämäpalat 3-2
12:10 - PAU -- Mailapojat 5-4
12:35 - Jämäpalat -- KJA 0-3
13:00 - SB KuHa -- Pelimannit 6-2
13:25 - Calix -- MoVo 1-5
13:50 - Pelimannit -- KJA 2-7
14:15 - Jämäpalat -- SB KuHa 1-4
14:40 - PAU -- SBF 3-3
15:05 - KJA -- SB KuHa 5-1

 

LOHKO A.
4p -- AC Akkujussit Lohkovoittaja
4p -- MoVo Lohkon 2.
4p -- Calix lohkon 3

0p -- Sekajoukkue
Tehdyt maalit ratkaisivat lohkojärjestyksen

LOHKO B
5p -- Lk Tornberg Lohkovoittaja
3p -- PAU Lohkon 2.
2p -- Mailapojat Lohkon 3.
2p -- SBF

LOHKO C
2p -- Pelimannit Lohkon 3.
6p -- KJA Lohkovoittaja
4p -- SB KuHa lohkon 2.
0p -- Jämäpalat

Jatko-ottelut (lohkokakkoset ja lohkokolmoset):
15:35 - MoVo -- Mailapojat ---> voittaja välierään ( = D1) 3-2
16:05 - PAU -- Pelimannit ---> voittaja välierään ( = D2) 6-1
16:35 - SBKuha -- Calix ---> voittaja välierään ( = D3) 1-3

Välierät:
17:05 - KJA -- MoVo ---> voittaja loppusarjaan. 3-1
17:35 - Ac Akkujussit -- PAU ---> voittaja loppusarjaan 4-4, rl 4-5
18:05 - Lk Tornberg -- Calix ---> voittaja loppusarjaan 4-1

********************************************

LOPPUSARJA LOHKO E
18:50 - KJA -- PAU 6-3
19:20 - PAU -- Lk Tornberg 4-4
19:50 - Lk Tornberg -- KJA 1-3

-----------------------

4p -- KJA
1p -- PAU
1p -- Lk Tornberg - pronssia

20:20 - 20:50 LOPPUOTTELU PAU - KJA 4 - 0
PAU voitti kultaa ja KJA hopeaa

 

 

Avoin äitienpäivän turnaus 9.5.2015

LOHKO A
1 p - Peliveljet
1 p - SB Hutikuti
4 p - MoVo
LOHKO B
4 p - Lk Tornberg
0 p - ynnämuut
2 p - Mailapoja
 LOHKO C
4 p - Sb KuHa
6 p - calix
2 p - Neutraalit
0 p - Höntsääjät
LOHKO D
4 p - Team Rahtarit
0 p - Sputnikit
2 p - KeRo 

Alkusarja
09-00__ Peliveljet -- MoVo 0 - 3
09-25__ Lk Tornberg -- ynnämuut 12 - 2
09-50__ SB Hutikuti -- Peliveljet 3 - 3
10-15__ Mailapojat -- Lk Tornberg 2 - 3
10-40__ SB Hutikuti -- MoVo 3 - 4
11-05__ Sb KuHa -- calix 2 - 4
11-30__ ynnämuut -- Mailapojat 0 - 10
11-55__ Neutraalit -- Sb KuHa 1 - 5
12-20__ Höntsääjät -- calix 0 - 12
12-45__ Team Rahtarit -- Sputnikit 4 - 2
13-10__ calix -- Neutraalit 3 - 0
13-35__ KeRo -- Team Rahtarit 4 - 5
14-00__ Sb KuHa -- Höntsääjät 7 - 0
14-25__ Sputnikit -- KeRo 3 - 6
14-50__ Neutraalit -- Höntsääjät 4 - 0

Jatko-ottelut
15-30__ SB Hutikuti -- Ynnämuut 7 - 0
16-00__ Sb Kuha -- sputnikit 6 - 1
16-30__ Peliveljet -- Mailapojat 1 - 4
17-00__ Neutraalit -- KeRo 0 - 8

17-30__ VÄLIERÄ 1 Calix -- Hutikuti. 11 - 3
18-00__ VÄLIERÄ 2 MoVo -- sb Kuha. 3 - 2 rl
18-30__ VÄLIERÄ 3 Team Rahtarit -- mailapojat 3 - 4 rl
19-00__ VÄLIERÄ 4 Lk Tornberg -- KeRo 4 - 3

19-30__ VÄLIERÄ 1 VOITTAJA calix -- VÄLIERÄ 2 VOITTAJA MoVo 2 - 3 rl
20-00__ VÄLIERÄ 3 VOITTAJA mailapojat -- VÄLIERÄ 4 VOITTAJA Lk Tornberg 2 - 3

20-30__ PRONSSIOTTELU Calix -- Mailapojat 2 - 3 rl
21-00__ LOPPUOTTELU MoVo -- Lk Tornberg 0 - 2

 --------------------------------------------------------------

14.2.2015 Ystävänpäiväturnaus

F-tytöt - vanhemmat 4-1
F-pojat - vahemmat 9-6
D-pojat - Harrastenaiset 4-2
E-tytöt - E-pojat 2-7
F-tytöt - F-pojat 1-5
E-tytöt - Harrastenaiset 0-6
E-pojat - D-pojat 0-9
Paka tytöt - Toranki sb-tytöt 4-3

 

26.12.2014 Tapaniturnaus

LOHKO A
Nollatoleranssi
mailapojat 4p
KJA 6p
SB Sivaltajat. 2p

LOHKO B
Höntsääjät
LkT Salibandy 6p
PAU Kuusamo 4p
D-pojat 2p

LOHKO C
Moraaliset Voittajat. 3p
rattopojat. 5p
SB Hutikuti. 1p
AC Akkujussit 3p

LOHKO D
FC Kasetti
Jediakatemia. 4p
Pelimannit 2p

08:00 Nollatoleranssi -           SB Sivaltajat                1 - 6
08:25 Höntsääjät -                  LkT Salibandy             0 - 9
08:50 KJA -                              Nollatoleranssi            6 - 1
09:15 PAU Kuusamo -             D-pojat                       6 - 1
09:40 mailapojat -                  SB Sivaltajat                5 - 2
10:05 LkT Salibandy -             PAU Kuusamo            9 - 3
10:30 SB Sivaltajat -               KJA                               2 - 8
10:55 PAU Kuusamo -             Höntsääjät                 10 - 2
11:20 KJA -                              mailapojat                   3 - 1
11:45 LkT Salibandy -             D-pojat                        5 - 1
12:10 Moraaliset Voittajat - rattopojat                    5 - 6
12:35 Nollatoleranssi -           mailapojat                  1 - 4
13:00 SB Hutikuti -                 Moraaliset Voittajat   3 - 3
13:25 D-pojat -                       Höntsääjät                   3 - 0
13:50 AC Akkujussit -              rattopojat                   4 - 4
14:15 FC Kasetti -                   Jediakatemia               3 - 5
14:40 rattopojat -                   SB Hutikuti                  4 - 2
15:05 Pelimannit -                  FC Kasetti                    4 - 3
15:30 SB Hutikuti -                 AC Akkujussit              1 - 6
15:55 Jediakatemia -              Pelimannit                  4 - 3
16:20 Moraaliset Voittajat - AC Akkujussit              5 - 2

Jatko-ottelut
16:55 mailapojat -                  D-pojat                        9 - 0
17:20 moraaliset voittajat -   FC Kasetti                    2 - 3
17:45 SB Sivaltajat -               PAU Kuusamo             3 - 6
18:10 AC Akkujussit -              Pelimannit                  5 – 0

18:35 VÄLIERÄ 1:   C1 voittaja rattopojat -        mailapojat         2 - 9
19:00 VÄLIERÄ 2:   A1 voittaja KJA-                    FC Kasetti          7 - 2
19:30 VÄLIERÄ 3:   D1 voittaja Jediakatemia - PAU Kuusamo    6 - 2
20:00 VÄLIERÄ 4:   B1 voittaja LkT salibandy - AC Akkujussit     4 - 4, rl 7 – 6


20:30 VÄLIERÄ 1 VOITTAJA mailapojat -      VÄLIERÄ 2 VOITTAJA KJA                   3 - 7
21:00 VÄLIERÄ 3 VOITTAJA Jediakatemia - VÄLIERÄ 4 VOITTAJA LkT salibandy 1 – 7


21:30 PRONSSIOTTELU     mailapojat - jediakatemia       12 - 2
22:00 LOPPUOTTELU        KJA - LkT salibandy                    2 - 2, rl 4 - 3

 

Kauden 2021-2022 treenivuorot

Liikuntahalli 9.8.21 alk.

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Sunnuntai

-----------

17-18.15

TP 08-09 synt.

----------

-------------

15-16 TP12-13

16.00-17.15 TP14-15

19-20.15 

Harraste/Timo

18.15-19.30

Naiset

18.30 – 19.45

Naiset harraste/ Hannele 19 - 20.15

TP 08-09 synt

17.15-18.15

Naiset

 

-------------

19.30 - 21.00

Miehet

 

20.15 – 21.30

Miehet

18.15-19.30

Miehet