Mestaruusliigan joukkue

Pakan edustus­joukkue

Tervetuloa Kuusamon Pallo-Karhujen edustusjoukkueen nettisivuille!

Kuusamon Pallo-Karhut pelaa kaudella 2022-23 II-divisioonan lohkossa 5.

Treeniajat
TI 19:45-21
TO 19:45-21
PE 18:35-19:35

Lisätiedot
Lohilahti Raimo 0400 508 207

Edustusjoukkueen
seuraava peli

Kuusamo la 4.2.2023

TULOSPALVELU

Pallo-Karhut
TIHC Tornio

Otteluohjelma

AikaJoukkueetTulos
18.9.2022 Kuusamo klo 15:30
Paka – VTS
3-4
24.9.2022 Nivala klo 16:00
Cowboys – PaKa
10-3
25.9.2022 Ylivieska klo 16:00
YJK – PaKa
7-2
8.10.2022 Kuusamo klo 16:00
PaKa – YJK
2-7
15.10.2022 Kuusamo klo 17:30
PaKa – KeKi
4-7
22.10.2022 Kemijärvi klo 16:00
KeKi – PaKa
2-1 ja
29.10.2022 Oulunsalo klo 17:15
Laser HT – PaKa
16-1
5.11.2022 Kuusamo klo 16:00
PaKa – Et-Po
3-7
20.11.2022 Kuusamo klo 15:00
PaKa – KUKI HT
8-5
26.11.2022 Vuokatti klo 16:00
VTS – PaKa
4-2
3.12.2022 Tornio klo 17:00
TIHC – PaKa
10-4
10.12.2022 Kuhmo klo 17:00
KUKI HT PaKa
10-0
16.12.2022 Kuusamo klo 19:00
PaKa Laser HT
4-7
07.01.2023 Kuusamo klo 16:00
PaKa – KeKi

4-7

14.01.2023 Kemijärvi klo 16:00
KeKi – PaKa

7-3

29.01.2023 Kuusamo klo 16:00
PaKa – Cowboys

4-5 ja

04.02.2023 Kuusamo klo 18:30
PaKa – TIHC
11.02.2023 Liminka klo 16:00
LiKi – PaKa
18.02.2023 Kuusamo klo 18:00
PaKa – LiKi
25.02.2023 Ylitornio klo 16:00
Et-Po – PaKa

Pistepörssi

OMSP
1Klemetti HeikkiKUKI HT17123042
2Hyvärinen KalleYJK1663339
3Klemetti TommiKUKI HT17142438
4Härkönen KonstaYJK17191534
5Laakko LauriYJK16191332
6Kangas JuhoEt-Po16112132
7Tauriainen MikkoLaser HT16141731
8Niskanen JesseKUKI HT16111829
9Kallio TuomasTIHC13111526
10Heikkinen JussiKUKI HT14111526

Sisäinen pistepörssi

OMSP
1Muhonen Erkka1661218
2Tiainen Ville167512
3Laihola Jarkko126612
4Heikkilä Elmeri146511
5Leinonen Henri155510
6Lohilahti Aleksi8459
7Ruokamo Valtteri14257
8Nissi Jarno10336
9Pitkänen Hannu6235
10Kallunki Taneli8235
11Rukajärvi Sami12055

Torjuntapörssi

PMTT%
Baty EvanLaser HT81925293,0%
2Lampela JoonaEt-Po51519792,9%
3Myllylä MikkoCowboys93837890,9%
4Rajala JoonaVTS144744790,5%
5Karppinen AleksiKeKi114540189,9%
6Mattila TaavettiYJK123832689,6%
7Mäkelä OskariEt-Po124235489,4%
8Järvitalo RoniLaser HT82520889,3%
9Rocha AndrewCowboys94032989,2%
10Tarkka JuhoLiKi155746889,1%

Sarjataulukko

JoukkueOVJAVJAHHTMPMMEP
Laser HT1614101106485844
Et-Po161220291613040
KUKI HT179215118744432
YJK1782077875328
VTS1771275979-2025
LiKi16703679681124
KeKi1452165758-120
Cowboys1742296681-1518
TIHC162011360103-437
PaKa161021348115-675

Pelaajat

31 Puustinen Christian

maalivahti

39 Virta Ville

maalivahti

69 Eskelinen Tuomas

maalivahti

Koramo Markus

maalivahti

4 Manninen Roni

puolustaja

8 Lohilahti Aleksi

hyökkääjä

10 Polo Janne

hyökkääjä

11 Leinonen Henri

hyökkääjä

12 Rukajärvi Sami

puolustaja

13 Muhonen Erkka

hyökkääjä

15 Virranniemi Matias

puolustaja

18 Vallioniemi Miro

hyökkääjä

19 Tiainen Ville ”A”

hyökkääjä

24 Heikkilä Elmeri ”A”

hyökkääjä

25 Säkkinen Jani ”C”

puolustaja

27 Kangas Vili

hyökkääjä

28 Kallunki Taneli

hyökkääjä

44 Viitala Kalle

hyökkääjä

47 Karjalainen Perttu

hyökkääjä

55 Ruokamo Valtteri

puolustaja

67 Laihola Jesse

puolustaja

79 Laihola Jarkko

puolustaja

84 Pitkänen Hannu

hyökkääjä

85 Nissi Jarno

puolustaja

92 Määttä Markus

hyökkääjä

98 Tornberg Arttu

hyökkääjä

Joukkueen johto

Tarvainen Tero

päävalmentaja

Hakala Jouni

valmentaja

Määttä Henri

valmentaja

Alavuotunki Jukka

huoltaja

Karjalainen Jari

huoltaja

Törmänen Esa

huoltaja

Kajava Tommi

mediavastaava

Haataja Mikko

joukkueenjohtaja

Lohilahti Raimo

manageri

Jokinen Reijo

fysiikkavalmentaja

Janhunen Pasi

fysiikkavalmentaja

Tuovila Ilmo

fysioterapeutti

© Kuusamon Pallo-Karhut. Web by Davas.